Covr, B Serisi finansman turunda 15 milyon ABD doları topladı Görseli

Covr, B Serisi finansman turunda 15 milyon ABD doları topladı

Dijital bir hayat sigortası platformu ve insurtech girişimi olan Covr Financial Technologies, dağıtım ortaklıklarını desteklemek için 15 milyon ABD doları topladı

Dijital hayat sigortası platformu ve insurtech girişimi Covr Financial Technologies , yeni yatırımcı Stone Point Ventures'ın yanı sıra mevcut yatırımcılar Sony Innovation Fund by IVG, Aflac Ventures, Allianz Life'ın katılımıyla 15 milyon ABD Doları tutarındaki B Serisi finansman turunun tamamlandığını duyurdu. Girişimler, Connecticut Yenilikleri, Fairview Capital, Contour Girişim Ortakları, Ticaret Girişimleri ve Tribecca Erken Aşama Ortakları.

 

Covr, bağış toplama turunun Covr'un teknolojisini geliştirmeye devam etmesi ve artan sayıda dağıtım ortaklığı, finansal danışman ve sigorta üreticisini desteklemesi için büyüme sermayesi sağlayacağını söyledi. Covr'un ticari büyümesini desteklemek ve dijital sigorta çözümlerine öncülük etmek için finansman turu başlattı. Covr CEO'su Michael Kalen, "Bu bağış toplama turunda büyük başarı elde ettik ve Stone Point Ventures'ı yatırımcı listemize eklemek çok heyecan verici" dedi . "Bu bağış toplama, Covr'ın büyümeye devam etmesine ve süreci daha basit ve danışmanlar ve tüketiciler için daha çekici hale getiren dijital sigorta çözümlerinde öncülük etmesine izin verecek."

 

Bu tura katılmaktan heyecan duyuyoruz, ”diye ekledi Connecticut Innovations'tan Peter Longo. "Covr'un büyümesini ve dijital sigorta teklifini genişletmesini izledik ve bu büyüyen alanda sürekli yenilikleri sabırsızlıkla bekliyoruz." Covr'ın platformu, birden fazla sigorta şirketi ve ürün türü için tek bir dijital sigorta yolculuğu sunuyor ve ortakları arasında Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en büyük finans kurumları, bankalar ve varlık yönetimi firmaları yer alıyor.