Lemonade, Metromile Anlaşmasını Kapattıktan Günler Sonra Ebs Kolunu Elden Çıkardı Görseli

Lemonade, Metromile Anlaşmasını Kapattıktan Günler Sonra Ebs Kolunu Elden Çıkardı

ABD Insurtech unicorn Lemonade, yakın zamanda satın aldığı mil başına ödeme oto Insurtech Metromile'in kurumsal iş çözümleri (EBS) kolunu elden çıkardı. ABD Insurtech unicorn Lemonade, yakın zamanda satın aldığı Metromile'in kurumsal iş çözümleri (EBS) kolunu, auto Insurtech'i satın almasının tamamlanmasından sadece birkaç gün sonra dijital sigorta platformu EIS'e devretti. EBS, Metromile'in büyük sigorta şirketlerine lisans verdiği SaaS talep otomasyonu ve dolandırıcılık tespit platformudur. Bu, Lemonade'nin geçen hafta sonunda kapattığı Metromile'nin satın alınmasının bir parçası olarak geldi. En son elden çıkarma, Lemonade'nin Metromile'in işinin en fazla değer katan alanlarına odaklanma ve yapmayan kısımları ayırma niyetini gösteriyor.

Lemonade Kurucu Ortağı ve CEO'su Shai Wininger geçen hafta Metromile anlaşmasının tamamlandığı duyurulduğunda, “Lemonade Car'ı birkaç ay önce piyasaya sürdük ve pazardaki en keyifli ürün olduğuna inanıyoruz” dedi. “Ayrıca otomobil sigortasının yeni başlayanlar için zorlayıcı olduğuna ve veri eksikliği nedeniyle dezavantajlı olduğuna inanıyoruz, bu yüzden Metromile'i satın aldık. “10 yıl boyunca Metromile'in karmaşık sensörleri milyarlarca mil sürüşü izlerken, AI'ları bu verilere yüz binlerce iddiayla çapraz referans verdi, böylece her fren ve direksiyon vuruşunu doğru bir şekilde puanladı. Bu modellerin Lemonade Car platformuna eklenmesinin en keyifli araba sigortasını aynı zamanda en rekabetçi, hassas ve adil hale getireceğine inanıyoruz.”

Açıkça, Lemonade Metromile'in EBS işini bu sinerjinin bir parçası olarak görmüyor. Metromile satın alımının kapatılmasının ardından Lemonade, Metromile'deki personelin %20'sinin elde tutulmayacağını da açıkladı. İşten çıkarmalar yaklaşık 60 çalışana tekabül ediyor. Metromile CFO Regi Vangalil ve Kıdemli Başkan Yardımcısı Debra Jack, en yüksek profilli çıkışlar arasındadır.