2023 Türkiye Insurtech Ödülleri Nedir?

Sigorta sektöründe dijital dönüşümü hedefleyen 2023 Türkiye Insurtech Ödülleri'nde, Insurtech Hub olarak katılımcılara geri bildirimleri, ipuçlarını ve işlerine özel iyileştirmeler yapma fırsatlarını kapsayan değerlendirme sağlayarak adayları daha iyi noktalara taşımak hedeflemekteyiz.

Sigorta sektöründe dijital dönüşüm farkındalığını arttırmak adına geliştirilen ve Jüri Heyeti tarafından değerlendirilip dereceye giren projeler / ürünler ödüllendirilir. Insurtech Ödüllerine, InsurTech çözümlerini benimseyen sigorta sektöründeki tüm sigorta şirketleri, acenteler, brokerlar, bankalar, eksperler, servisler, hastaneler ve birçok startup katılım sağlayabiliyor. Özellikle Insurtech Hub üyelerine ve start-uplara ücretsiz başvuru imkanı sağlayan Insurtech Ödülleri 2023, Uluslararası Sigorta Fuarı ve Kongresi USFK Antalya'da yapılacak olan Insurtech Konferansları 2023'te duyurulacaktır.

image_not_found

Ödül ve Şartlar

Seçim kriterlerine uygun olan ve başvurusunu zamanında tamamlayan aday projeler; sigorta sektörünün deneyimli ve önde gelen isimlerinden oluşan Jüri Heyeti tarafından değerlendirmeye alınır. Her bir proje için en az 5 jüri üyesi tarafından yapılacak değerlendirme sonucunda seçilen finalistler arasından her kategoriden ilk 3 proje belirleniyor. Belirlenen finalistlerin incelenmesi sonucunda ödüller sahiplerini buluyor. Ödül değerlendirme konuları arasında Blockchain, Yapay Zeka (AI), Nesnelerin İnterneti (IoT) gibi birçok teknoloji bulunmasının yanında en Insurtech Banka, Insurtech Broker, Insurtech Sigorta Şirketi gibi alanlarda da değerlendirme yapılıyor.

spahe_not_found

Hangi Kategorilerde Başvuru Yapılabilir?

En Insurtech Sigorta Şirketi
En Insurtech Dağıtım Kanalı
En Insurtech Asistans Şirketi
En Insurtech Scale Up
En Insurtech Start Up
En Insurtech Sigorta Eksperi
image_not_found

Başvuru Nasıl Yapılır?

İlgili adaylar, insurtech.com.tr websitesinden ulaşabileceği “Insurtech Ödülleri Başvuru Formu” kısmından başvuru yapabilir.

Başvuru Dönemi, 29 Ekim'e kadar devam edecek.Tüm kategorilerde ücretler standart olup her kategori için 1.777 TL + KDV'dir.

TR27 0003 2000 0000 0066 6549 25
TEB MERTER ŞUBESİ
Şube Kodu- Hesap Numarası: 32- 66654925
INSURTECH TEKNOLOJİ VE DANIŞMANLIK A.Ş

Değerli adaylarımız, yukarıdaki IBAN bilgilerine başvuru ücretini yatırmanız durumunda başvurunuz değerlendirmeye alınacaktır. Ödeme açıklaması olarak dekonta firma isminin ve başvuru yapılan kategori / kategorilerin adının yazılması ve dekontun info@insurtech.org adresine gönderilmesi gerekmektedir.

*Insurtech Hub üyesi şirketler ve start-uplar için başvuru ücretsizdir.

Başvuru Şartları

 • Çözümünüz/ürününüz/hizmetiniz Türkiye sigorta piyasasıyla ilgiliyse,
 • Şu anda Türkiye pazarında faaliyet gösteriyorsunuz veya doğrudan veya başka bir Türkiye merkezli şirketle bir anlaşma yoluyla Türkiye pazarına girmeyi planlıyorsanız,
 • En az 1 mevcut müşteriniz var ise
 • InsurTech Hub Üyesi olabilir ve ücretsiz başvuru yapabilirsiniz. Şimdi üye olun (lütfen üye olmak için buraya tıklayın)
 • Aday projenin değerlendirmeye alınabilmesi için, kategoriler sayfasında belirtilen mevcut kategorilerden birine içerik bakımından uygun olması gerekmektedir.
 • Başvuru sahibi, başvuru esnasında girmiş olduğu tüm bilgilerin (proje sahibi, şirket bilgileri, tanıtım yazısı, içeriği, fatura bilgileri vs.) doğruluğunu kabul eder.
 • Kullanıcı adı ve şifre girişi ile ziyaret edilebilen projeler, jüri için değerlendirme süresince kullanacakları özel bir kullanıcı adı ve şifre sağlamaları durumunda değerlendirilecektir. Belli bir ücret karşılığında ziyaret edilebilen projeler ise, jürinin değerlendirme yapabilmesi için ücretsiz deneme süresi önermeleri durumunda organizasyona katılabilecektir.
 • Adaylık başvurusu yapılan projenin, başvuru tarihinden itibaren final değerlendirmelerinin sonuna kadar ulaşılabilir durumda olması gerekmektedir.
 • Tüm başvurular, online ortamda alınmaktadır. Başvurularda projeye tüm erişim bilgilerinin doğru ve eksiksiz şekilde girilmelidir. Projenin farklı dillerde seçenekleri varsa, mutlaka Türkçe içerikli sayfaların bulunması gerekmektedir. Aynı şekilde mobil uygulamalar için de projenin adının ve indirme linkinin doğru ve eksiksiz biçimde girilmesi gerekmektedir.
 • Insurtech Hub web sitesinde ilan edilen başvuru ücretleri geçerli olup, başvuru ücreti ödenen projelerin başvuruları kabul edilerek, değerlendirmeye alınırlar. Başvurusu tamamlanmış projeler için başvuru sahibine ücret iadesi yapılmaz.
 • *Herhangi bir kategoride yeterli başvuruya ulaşılamadığı takdirde InsurTech Hub ilgili kategoriyi kapatma hakkına sahiptir.

Finalistlerin Değerlendirme Süreci & Kriterleri

TimeLine Web TimeLine Mob

2023 Türkiye Insurtech Ödülleri için etkinlik takviminde belirtilen başvuru süreci tamamlandıktan sonra, ön değerlendirmeden geçmiş ve gerekli kriterleri sağlamış olan finalist adaylar için jüri değerlendirme süreci başlar. Tüm jüri üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda her bir adayın projesi kategori bazında jüri ile paylaşılır. Jürilere iletilen değerlendirme formlarında değerlendirme kriteri ve ilgili kriterin ağırlığı yer alır. 1 en az, 5 en yüksek puan şeklinde değerlendirme yapılır. Puanlama süreci tamamlandıktan sonra her bir kategoride en yüksek puanı alan aday birinci olarak Zirvedeki Yıldız Ödülünü almaya hak kazanır. Diğer finalistler de kategori bazında sıra gözetmeksizin Yükselen Yıldız Ödülünü almaya hak kazanır. Kategori birincileri ve finalistlere düzenlenecek olan ödül töreninde sahnede ödül takdimi yapılır. Ayrıca tüm kategorilerden bağımsız olarak en yüksek puanı alan aday Yılın Insurtech Yıldızı Ödülünü kazanmaya hak kazanır.

Kullanıcı Deneyimi

Bir projenin, ürünün veya teknolojinin içerik ve süreç açısından ne açıdan başarılı olduğu değerlendirilir. Kullanıcıların deneyimlerini iyileştirmek sigorta şirketi müşterilerinin birincil talepleridir.

Süreç İyileştirme

Projenin, ürünün veya teknolojinin sigorta süreçlerinin bütününde hangi süreçlerini ne düzeyde iyileştirdiği ve iyileştirilen sürecin sağladığı kazanımlar başarıyı artırıcı önemli bir unsurdur.

Özgünlük

Sunulan projenin, ürünün veya teknolojinin özgün ve daha önceki deneyimlerden farklılaşmasını sağlayacak şekilde oluşturulmuş olması özgün bir proje ve pazarda tutunma açısından gerekliliktir.

Uyumluluk

Hazırlanmış ve sunuma hazır bir projenin, ürünün veya teknolojinin sigorta süreçlerinin diğer tüm noktalarında uygulanabilir ve uyarlanabilir olması bir avantajdır.

Teknik Altyapı

Projenin, ürünün veya teknolojinin tüm yapısını ve kapsamını içeren teknik ve yazılımsal altyapı, sürecin sorunsuz ve doğru biçimde işlemesi için gereken en önemli kriterdir.

İçerik

İyi oluşturulmuş içerikler ile düzenlenmiş projeler, ürünler, teknolojiler veya uygulamalar kullanıcıların anlaması, verim alması ve daha sık kullanımı gibi avantajlar sağlamaktadır.

Jüriler

Gökhan Say

CyBridge Capital - CEO

İsa Turgut İnci

Yıldız Teknopark - Genel Müdür Yardımcısı

Dr. Zeynep Stefan

Maher Holding - QPay Direktör

Yılmaz Sonışık

Digital Zoomin - Genel Müdür

Hakan Şatır

HDI Sigorta- CIO

Çiğdem Toraman

Treeo VC - Kurucu Ortak

Birol Güleç

Insurtech HUB - Koordinatör

Gökhan Süderbay

BUPA Acıbadem Sigorta - CIO

Ceyhun Ulu

Zurich Sigorta- CIO

Melek Yılmaz

Aveon Global Sigorta - CTO

Didem Makaskesen

Anadolu Hayat Emeklilik - CMO

Gökay Bilici

Türkiye Sigorta - Pazarlama Direktörü

Oytun Kaplan

Tailtrust Kurucu - CEO